Güneş Lekelerine Ne İyi Gelir?

cilt bakımı maskeleriYüzde oluşan çiller ve lekeler nasıl geçer, daha doğrusu şöyle söylemek daha iyi olacaktır, yüzde oluşan çiller geçer mi? Çilli bir insan için yapılacak en büyük hata, gün ışığına güneş koruma kremi sürmeden çıkmaktır. Güneş, çillerin daha da koyulaşmasına neden olur. Güneşe çıkan insanlar zamanla yüzlerinde olan çillerin daha da çoğaldığını ve koyulaştığını görecektir. Çil ve güneş lekeleri tedbir alınmazsa artar ve koyu bir renk almaya devam eder. Peki çiller geçer mi? Yüzdeki çilleri geçirecek etkili formüller var mı?

Yüzünüzde normalden fazla çil olduğunu düşünüyorsanız, bu çillerden kurtulmak için önce güneş koruma kremi kullanmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Güneş koruyucular çil ve lekelerin artmasını önler. Renklerin de zamanla açılmasına yardım eder.

Çillerden kurtulmak için uzmanlar kimyasal peeling ve lazer tedavisi öneriyor. İki yöntemle de çillerinizin rengini açarak ebatlarını küçültebilirsiniz. Başarılı bir kimyasal peeling tedavisi, çillerin yoğunluğuna göre 5 ile 10 seans arası sürüyor. Lazer tedavisi ise daha erken sonuçlar elde etmenizde yardımcı olacaktır.

Bunların haricinde çillerinizle evde savaşmak istiyorsanız limon suyu çillerinizin baş düşmanı olacaktır. Limon suyu çillerinizin yok olmasını sağlayacağı gibi aynı zamanda yağlı ciltler için de çok iyi bir cilt temizleyicisidir.

Bir diğer yöntem ise; bir yemek kaşığı keten tohumunu kaynatın. Soğuduktan sonra çillerinizin üzerine bir pamuk yardımıyla sürün. 20 dakika cildinizde bekleyen formül çilleriniz için peeling etkisi yapacaktır. Son olarak bol su ile yüzünüzü durulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir