Saç Dökülmesine Karşı Badem Yağı Makesi

Badem yağıyla kafa derisine düzenli masaj yapılması, saç tellerinde kırılmayı ve saç tellerindeki incelmeyi önlemeye yardımcı olabilir. Ayrıca, badem yağı kafa derisini tozdan korurken ve kepeklenmeyi önler ve iyi bir temizleme aracı olarak görev yapar.
Badem yağıyla yapılan saç maskesi, saçları besler ve masaj kan dolaşımını artırarak, böylece saçın daha hızlı ve gür uzamasını sağlar. Badem yağı ve masaj kombinasyonu, saçlarınızın parlak ve bakımlı görünmesini sağlayacaktır.

Badem yağlı saç bakım maskesi

3 yemek kaşığı badem yağı, 3 çorba kaşığı hint yağı

Malzemeleri iyice karıştırın. Elde edilen karışımı saç derisine hafifçe ovun. 10 dakika boyunca masaj yapın ve sonra bir saat bekletin. Sonuçta saçlarınızı şampuanla yıkayın.

Saç üzerinde badem yağı saf olarak kullanılabilir ve diğer yağlarla seyreltilebilir. Eğer varsa , kuru ve kırılgan saçları , badem yağı portakal, mandalina, jojoba gibi esansiyel yağların birkaç damla ile karıştırılır ve daha sonra kafa derisi içine çıkan karışım, kafa derisine masaj yapa yapa sürülür. Bu prosedür duş öncesinde ve saç yıkamadan önce yapılabilir.

Yağlı saç ve saç derisine sahipseniz badem yağını limon yağı, selvi veya sedirle karıştırabilirsiniz. Kafa derisine hafifçe ovun ve saçınızın bütün uzunluğunda dağıtın.

Için kuru saçlar , badem yağı yıkadıktan sonra saçınızı her zaman tarak sonra tahta tarak üzerinde az miktarda uygulanır ve. Saçınızı, boya, jel ve diğer kozmetik ürünlerin zararlı etkilerinden ve saç kurutucudan kurutarak koruyacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir