Saçım Hızlı Uzamıyor

Saçı kısa olan pek çok insanın ortak şikayeti saçlarının hızlı uzamaması. Saçların belirli bir uzama sınırı olmakla beraber üst sınıra ulaşınca saçlarımız tabi ki daha çabuk uzar. Saçın hızlı ve sağlıklı uzaması öncelikle beslenme ve stresle yakından ilişkilidir. Sağlıklı beslenen ve stresten uzak yaşayan kişilerin saçları daha sağlıklıdır.

Saçlarınızda kuruluk, dayanıksızlık, kırılma, yavaş uzama ve matlık varsa sağlıklı saçlara kavuşmak için birkaç önemli kurala uymalısınız.

Sağlıklı, kolay şekil alan, geç yağlanan, yumuşacık ve pırıl pırıl saçların yolunu Ecz. Dr. Özden Kasımoğlu açıklıyor.

1. Stresten uzak durun, stres saçlarınızın dökülmesine yol açar.

2. Saçlarınızı iyi durulayın, iyi durulanmayan saç çabuk yağlanır; saçlarınızı matlaştırır ve elektriklendirir.

3. Ellerinizi saçlarınızdan uzak tutun, sürekli saçlarla oynamak saçları yağlandırır ve fazla yağlanma saçlarınızı döker.

4. Sağlıklı beslenin, yanlış uygulanan diyet, hızlı ve belirgin kilo kaybı ve dengesiz beslenme saç dökülmesine neden olur.

5. Tararken özen gösterin, yanlış fırça kullanımı saçlarınızı döker, saçlarınızı taramadan önce sıvı saç kremi kullanmak, yıpranmasını ve dökülmesini önlemeye yardımcı olur.

6. Umutsuzluğa kapılmayın, yoğun saç dökülmesi problemine karşı bitkisel içerikli ürünler kullanmak saç dökülmesine karşı etkilidir.

7. Mevsimsel değişikliklere dikkat edin, mevsim geçişleri saç dökülmesine neden olabilir, bu dönemlerde saçlarınız daha özenli bakım ister.

8. Saç yaptırırken dikkat edin, fön, maşa ve saç şekillendiricisi ile yapılan işlemlerden önce bitkisel içerikli sıvı saç kremleri kullanmak saçlarınızın yıpranmasını önler.

9. Saç tipinizi tanıyın, saç tipinize göre ürün kullanımı saçlarınızın dökülmesinin önlenmesinde önemli bir faktördür.

10. Saç derinize masaj yapın, saçlarınızı yıkarken saç derinize ve saçlarınıza masaj yapmak saçlarınızı güçlendirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir