SİVİLCELERİ MAKYAJ İLE KAPATMAK

Sivilcelerimiz can sıkıcı cilt sorunlarımızdan bir tanesidir. Bu cilt sorunumuzun üstesinden gelebilmek için bazı yöntemlerde bulunuruz. Bu yöntemlerden bazıları maskeler kürler iken diğer bir yöntemi ise bunu makyaj yardımıyla kapatmaktır. Bildiğimiz üzere bazı hanımlarımız ciltlerine makyaj alerji yaptığından ya da gözeneklerin tıkandığını belirterek cilt sorunlarıyla karşılaştığından kullanamazlar.

Onlarda ayrı bir grupturlar. Eğer cildinizde bölge bölge sivilceler varsa ya da cilt kırmızı alerjik sorunlarla kaplıysa dermatolojik kapatıcılardan kullanabiliriz. Sakıncası yoktur. Bu bir doğru uygulamadır. Daha sonrasında da cildinizin üzerine fondöten kullanarak makyajınıza diğer kalan kısımlarını tamamlayarak devam edebilirsiniz. Bu devam etme sürecinizde çok baskın ve ağır bir makyaj yapmamaya özen göstermelisiniz.

Her cilt aynı olmayabilir ve bu durumdaki bu sorundaki bir cilt farklı tepkiler verebilir size bu da aksi düşünülmesi gereken koşullardan bir tanesiydi. Bu bakımdan makyajlarımı bu kapatıcılarımızla sivilcelerimizi hallettikten sonra çok ağır olmamalıdır.

Ve bir başka madde ve dikkat etmemiz gereken nokta ise de şudur:

Makyajımızı işimiz biter bitmez gün sonunda olabilir ya da ne zaman biterse temizlenmelidir ve cildin rahatlaması sağlanmalıdır. Temizleme ürünlerinize de dikkat etmelisiniz. Dikkatle almalısınız.

Bir güzellik uzmanına danışarak hareket etmelisiniz. Cildinize uygun olan temizleme tonikleri ya da jellerinden kullanabilirsiniz.

Son zamanlarda jeller daha da çok kullanılmaya başlandı. Daha çok beğenildi. Cildi daha iyi makyajdan arındırdığı ve daha iyi temizlediği ayrıca daha da yumuşak ipeksi bir dokunuş yarattığına dair hanımlardan yorumlar geldi. Sizlerde bu konuda bu yorumları kendinize küpe ederek hareket edin.

Temizleme ürünlerinize de dikkat edin. Sivilcelerin oluşumlarından bir tanesi de budur aslında. Gözeneklerin içinde kalan makyajlar zamanla tıkanmalara neden olur.

Daha sonra cilt bunu atmak ister. Atma işlemini de temizleme işlemini de dışa dönük olarak sivilce şeklinde arz eder.

Sitenin Meleği.