Yüzdeki Çiller ve Cilt Lekeleri İçin Doğal Maskeler

çilleri nyok etme yollarıÇiller nasıl yok olur? Yüzünüzde ciddi oranda çil ve güneş lekesi varsa, evinizde uygulayacağınız natürel cilt maskeleri sayesinde çillerden ve güneş lekelerinden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Doğal maskeler cildi besler. Doğal peeling sağlar ve çillerin görünümünü zamanla yok eder. Cilt lekeleri de zaman içerisinde açılacak ve gittikçe yok olacaktır.

Un, bal ve sütle canlı bir deri

Yorgun ciltleri anında canlandırma özelliğine sahip olan bu maskeyi kolayca hazırlayabilirsiniz. Bir çay bardağı ılık sütü, 2 yemek kaşığı unu bir kaşık balla karıştırın. Ilık karışımı cildinize sürüp, 10 dakika bekletin. Maske A, B ve E vitamini içerdiği için cildi canlandırıcı özelliğe sahiptir.

Karahindiba ile leke savaşı

Bitkiden 2 çorba kaşığı elde edin. Küçük bir cezvede 10 dakika kaynatın. Soğutun ve süzün. Bu sıvı ile yüzünüzü sabah ve akşam yıkayabilirsiniz. Bir süre sonra yüzdeki lekeleri ve çilleri yok eder, güzel bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Elma sirkesi-soğan suyu

İkisinin karışımı hem güneş hem de yaşlılık lekelerine karşı doğal bir reçete…

Elma sirkesi-soğan suyu karışımı, her yaştan kadının canını çok sıkan kahverengi lekeleri gideriyor.

Yöntemi şöyle: İki küçük soğanın suyunu mikserde sıkın. (Veya soğanı kesip, bir havanda da dövebilirsiniz) Soğan suyuna yarım çay bardağı elma sirkesi ekleyin, karıştırın.

Bu doğal “losyonu” akşamları sürüp öylece uzanın.. Yarım saat sonra yıkayın. İki veya üç günde bir yapabilirsiniz Dilerseniz sadece soğanın suyunu da sürebilirsiniz. .

Soğan suyuyla ıslatılmış bir pamukla yüzünüzü her gün silebilirsiniz. (Gündüz kokmaması için geceleyin yapmanız sonra suyla yıkamanız daha iyi.) Ancak dileyenler, sabaha kadar da bu losyon sürülü bir şekilde uyuyabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir