Dukan Diyeti Yoğurtlu Ispanak Salatası

Diyet yapanlar için güzel bir salata tarifi. Özellikle Dukan diyeti yapıyorsanız bu salatayı yapmalısınız. Kullanacağınız yoğurt tamamen yağsız light yoğurt olmalıdır. Ispanağı da kendi suyuyla kavurdunuz mu işte sağlıklı ve besleyici bir öğün hazırladınız bile!

Ispanağı haşlayıp suyunu süzmek bence çok yanlış. Suyu ile bütün vitaminlerini sıktığınız ıspanak artık sadece bir ottur ve size hiçbir fayda sağlamaz. Bunun yerine kendi suyuyla hafifçe pişirin. Zaten çok narin bir sebze olan ıspanak hemen ölür ve kendini bırakır. Bu şekilde pişirdiğiniz ıspanağa çok az tuz ve karabiber ekleyebilirsiniz.

Light yoğurdun içine sarımsak ekleyebilirsiniz. Servis tabağına aldığınız ıspanağın üzerini istediğiniz ölçüde yoğurtla kapatın ve özellikle bolca pul biber ve bir tutam da kuru nane ekleyin. Acı pul biber metabolizmanın hızlanmasında oldukça faydalıdır. Ve salataya da tat katar. Böylece yediğiniz yemekten daha fazla tat alırsınız.

İsterseniz çok az zeytin yağında kavurduğunuz bir küçük soğana ıspanak ekleyip yemek de yapabilirsiniz. Bu şekilde yaptığınızda üzerine bir yumurta kırarsanız yine güzel bir dukan diyeti yemeği hazırlamış olursunuz.

Ispanak içerisinde en fazla protein olan sebzedir ve dukan diyeti için de son derece doğru bir sebze seçimidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir