Düzenli Egzersiz ve Hızlı Kilo Verme

Düzen her anlamda iyi bir şeydir. Hayatınızın hangi aşaması olursa olsun gerek iş gerek aşk gerekse aile ve gerekse de bu konumuz olan sporunuz egzersizleriniz. Egzersiz her yaş grubunun yapması gereken ve her yaş grubuna hitap eden şekilleri var olan bir düzenektir. Sabah kalkınca özellikle yapılması gereken egzersizler gibi mesela. Ellerinizi havaya kaldırmak aşağı indirmek sonra tekrar ayaklarınıza kadar indirip belinize kadar çıkartmak bu hareketlere özen göstermek ve düzenli olarak her uyandığınızda yapmak gibi.

Bel bölgesinden rahatsızlığı olmayanlar önce yavaş daha sonra hızlı olarak uygulayabilirler. Daha da etkili olur. Bu kol kısımlarındaki ve bel kısımlarındaki ağrıları söküp alır.

Çok güzel bir söz vardır çok severim bende nerede hareket orada da bereket gerçekten de öyle. Hareket ettiğimiz kadar varız ve hareket etmediğimiz kadar yok uz demektir. Hareketlerimiz hayatın her adımında olmalıdır.

Bakkala giderken bile markete alışveriş yapmak için çıkınca bile hemen eşofmanlarımızla ve spor ayakkabılarımızla çıkmalıyız. Bir yarım saat evvelinde evden erken çıkıp parkta yürümelisiniz. Koşmalısınız. Isınma hareketleri yapmak da çok önemlidir. Isınmadan hareketlere başlamalısınız. Isınma demek bedeninizi buna hazırlanması demektir.

Direk hareketlere başlamayın. Daha sonra koşmaya başlayın. Yavaş koşarak ısınabilirsiniz. Koşmak bedeninizi daha zıpkın gibi hissetmenizi sağlayacaktır. Bu his sizin hayat kaynağınız olmalı bu his olmadan yaşayamam demelisiniz. Hareket olmadan kendinizi sağlıklı bir yaşam sürecine ve dönemine geçiremezsiniz.

Egzersiz yaparken terlediğinizde su için. Su kaybınız olmaktadır egzersiz yaparken. Ter olarak bunu bedeninizden atarsınız. O zaman sizin egzersize başlamadan önce olsun ya da egzersizleriniz sırasında olsun içmelisiniz. Su ve güzelce egzersiz sizin sağlığınıza katkıda bulunmanız demektir.

Düzenli olarak egzersiz düzenli olarak gelen size artılar demektir. Egzersiz yapmak elbette güzel bir şeydir ama düzenli olarak yapmak ve bunun kazançlarının meyvelerini düzenli olarak almak daha da güzel bir şeydir.

Sitenin Meleği.