Elma Sirkesi ve Kilo Verme

ELMA SİRKESİİçinde bulunduğumuz bahar aylar, zayıflamak için oldukça uygun. Bu aylarda havaların ısınmasıyla beraber iştahımız kışa oranla azalır ve zayıflamamız için bütün koşullar sağlanır. Kilo vermek istiyorsak şimdiden işe başlamalı ve zayıflamak için elimizi çabuk tutmalıyız. Yaza 3 ay kala hızlı zayıflamak ve iştahımızı kontrol altına almak için bir takım yardımcı besinlerden faydalanabiliriz. Maydanoz, limon ve elma sirkesi bu aylarda zayıflamamız için bize yardımcı olacak en önemli gıdalardır. Özellikle elma sirkesi deyince artık hepimizin aklına kilo verme olayı geliyor.

Elma sirkesi kilo verme konusunda haklı bir şöhrete sahip. Pek çok kişi elma sirkesi içerek zayıflıyor ve ünlüler de sık sık elma sirkesi kullandıklarını ifade ediyor. Elma sirkesi, iştahı kapatmasının yanında metabolizmayı da hızlandırıyor. Hızlanan metabolizma yağların daha hızlı ve kolay yakılmasını sağlıyor.

Elma sirkesi zayıflatır mı ? Elma sirkesinin zayıflamaya etkisi nedir ? Bu sorularla sıkça karşılaşıyorum.açıkcası şunu belirtmek isterim ki hiçbir şey tek başına yeterli olmuyor.ama bazı konularda destekleyici almak oldukça faydalı tabi ki.

Diyette olan hanımlar özellikle siz bu dönemde elma sirkesinin zayıflamaya yardımcı etkisinden faydalanabilirsiniz. Örneğin düzenli bir spor ve diyet eşliğinde daha hızlı kilo verebilmek için her sabah uyandığınızda aç karnına 1 bardak ılık suya 1 kaşık sirke ve bal ekleyip içerek metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

Bu işlem sizin yavaşlamış olan metabolizmanızı uyaracaktır. Özellikle balın yağ yakıcı etkisi de birleşince hem sağlık hem de kilo verme ikisi bir arada gerçekleşecektir. Ayrıca sirke yoksa bunu yarım limonla da uygulayabilirsiniz. Yarım limonun suyunu sıkın ve balla karıştırıp ılık suya ekleyip için.

zayıflama

Zayıflama sürecinde kabız olmamaya dikkat edin. Düzgün çalışmayan bağırsaklar zayıflamanın önündeki en büyük engeldir.

Şiddetli ve kronik kabızlık şikayeti olanlar için, mükemmel bir destekleyici kür.

Malzemeler :9-10 adet taze portakal yaprağı,
1 su bardağı su.

Hazırlanışı :
9-10 adet TAZE Portakal Yaprağı, bir bardak suda altı dakika hafif ateşte kaynatılır. 6’ncı dakikadan sonra ocaktan indirilir ve ılımaya bırakılır. Sabah kahvaltısından 1 saat sonra tamamı içilir.

Bir hafta boyunca bir gün arayla her defasında taze hazırlayarak içilir ve kür sonlandırılır. Kabızlık şikayetinin

durumuna göre haftada 2-3 defa tekrar edilebilir.

Not: Kurutulmuş portakal yaprağının bu anlamda etkisi yoktur ve kullanılmamalıdır. Prof.Dr.İbrahim A.SARAÇOĞLU

Unutmayın ki spor olmadan diyet faydasız…Elinizden geldiğince haraket etmeye çalışın…diyet + spor + bal birleşsin ve gitsin kilolaR (:

www.bilgeis.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir