Evde Göbek Eritecek İnceltecek Egzersizler

Kulağa nasıl geldi?
Bence hoş geldi… Ev işleri bir sürü bir sürü; ütü yapmak, yerleri silmek, yerleri süpürmek, tozları almak, mutfak dolaplarını silmek, pencereleri silmek, perdeleri yıkamak, ütülemek, sonra tekrar yerine takmak, elbiselerin düzeni, dolap düzeni her şey bir kadının elinden geçer evde. Ev hanımı birçok şeyi yapar ve siz tutsanız bir maaşa bağlasanız altından kalkamazsınız bunun.

Büyük emekleri vardır, büyük işler yaparlar, tüm gün evdedirler ama tüm günde neler neler yaparlar ve siz farkında olmadan nelere sahne olurlar.

Ev hanımları geneli ortalama hem zayıf hem de şişman. Şişman hanımların profilleri genelde şöyle: evde eğer kızları varsa onlara işleri yaptırırlar kendileri otururlar ya da işlerini düzgün yapmazlar eksik gedik yaparlar yemek yerler yerler hareketsiz bir yaşam da hareketsizlikle boğulurlar; kilo alırlar gün geçtikçe yenen her lokma yağ olarak geri döner.

Ama bir de temizliğin abidesi hanımlar vardır ev hanımları evin ana yapıları; onlar da hep işlerini düzenli tertipli yaparlar halıları yıkamak silkelemek süpürmek camları silmek bunlar hem bilek gücü ister beden gücü ister bunların üstesinden gelirler ve hareketlilik derecesi full maximum seviyelere kadar çıkar. Vücut istediği hareketliliği sağlayınca da yenen şeyler asla yağ olarak kişiye dönmez, eritilir ve yakılır. Göbek olmaz basen olmaz mutlu yaşarlar.

Ev işleri tüm bedeni hareket haline soktuğundan beden hareketlilikle hücrelerini sallar, hareketler insanı daha da kuvvetlenmesini sağlar. Bundan dolayı ev hanımları oranla daha fitlerdir. Biraz daha dikkatli spor yapıp yürüyüş yapıp üstüne tuz biber oh yapan hanımlarında güzelliğine zayıflığına laf yok demeden edemeyeceğim doğrusu.

Sağlıkla kalın, Sitenin Meleği.