Göbeği İnceltecek Göbek Eritme Sporları

Egzersizler yağların ve kiloların düşmanlarıdırlar. Egzersizleri ne kadar iyi düzenli ve sıkı yaparsak o kadar da çabuk ve güzel bir şekilde bunlardan kurtulmak mümkün. Bunu sağlamak ve uygulamak da sizin elinizde elbette. Kimse size bu hareketleri zorla yaptıramaz ya da yapmanızı emredemez; sizin istemeniz ve isteyerek yapmanız gerekmektedir. Eğer isteyerek yapma bilincinde olursanız eğer hücreleriniz mutluluk hormonlarıyla da ayrı bir güzelleşmenize katkı da bulunurlar.

Göbeklerdeki yağlarda egzersizleri sevmezler. Ama siz bu yağlardan kurtulmak istiyorsanız ilk adımı atmalı egzersizlerinize başlamalısınız.

Dr. Ender Saraç’ın göbek eritmeye dair egzersiz önerileri var. Bunlar:

1. Mekik hareketi: Bu hareket göbek çalıştıran bir harekettir ve doğru uygulanması halinde yağlarınızı eritmenizi sağlayacaktır. Bu hareket için önce sırt üstü yatın ve sonra dizlerinizi birleştirerek ayaklar birbirlerine paralel gelecek şekilde tabalar yere temas yok eller ensede pozisyonuna girilir. Ardından hızlı ve sık hareketler ile karın bölgesinde yanmalar hissedilir. Sabah akşam olmak üzere günde 2 parti uygulanmalıdır. 40 kere kadar hareket tekrar edilmelidir.

2. Mekik Hareketi 2: Yine normal bir mekik pozisyonu alın. Farklı olarak sadece bir taraftaki dirseğinizi diğer taraftaki dizinize değecek şekle hareket ettirin. Sonra mekik hareketinizi kendinizi fazla zorlamayacak şekilde olmak kaydıyla yapabilirsiniz. Bu harekette yağlarınızı yakma adına size büyük yararlar sağlayacaktır.

3. Mekik Hareketi 3: Sopalı olacak bu mekik hareketi de. Yine bir mekik pozisyonu alıyorsunuz ve bir sopa alarak elinize ense kökünüze yerleştiriyorsunuz. Hareketinize başlıyorsunuz. Sağa sola döner şekilde kalkarak uyguluyorsunuz. Bu hareket karın kısmınıza olduğu kadar yan bölgelerinde şekillenmesi adına yardımlar sağlacaktır.

Sağlıkla kalın.

Sitenin Meleği.