Göbek Nasıl Eritilir ve Gizlenir ?

göbekGöbek sorunu pek çoğumuzun derdi. Kilolu olanda da var bu sorun zayıf olanda da.Kimilerimizin vücudu orantısız hatlara sahip. Örneğin belimiz çok ince ama göbeğimiz var. işte yapmamız gereken ilk şey varolan göbeğimizi eritmek. Eğer eritemiyorsak, bunu saklamak da bir başka çözüm. Size hem göbek eritme yollarını anlatmak istedim hem de var olan göbeği ne şekilde gizleyebileceğimizi..Dümdüz bir karın herkesin hayali elbet de. Böyle güzel bir karına ve sıfır göbeğe sahip olmak için her şeyden önce gece yemelerinden vazgeçmeniz gerekiyor.

Göbeklenmenin en bilindik sebebi gece geç saatlerde yenen yemek ve hemen ardından uyunan uykudur. Gece yemek yemek, akşam yemeğini geç saatlerde yemek ve beyaz ekmeği bol tüketmek göbeklenmeye yol açar.

Bunun yanı sıra beyaz şeker de göbeklenmeye yol açan en büyük etkenlerdendir. Beyaz şeker, çayı bol şekerli içmek, bolca tatlı gıdalar tüketmek, margarin ve katı yağları sıklıkla kullanmak zamanla göbeklenmemize yol açar.

hayvansal yağlar
rafine beyaz şeker
margarin
aşırı tuz tüketimi
beyaz ekmek,makarna ve pirinç

Bunlar sadece örnek..Ama lütfen beslenmenize dikkat edin ve kendiniz için bu fedakarlıklarda bulunun.salata, bol bol meyve ve sebzeden kimseye zarar gelmez değil mi ?

Elinizden geldiği kadar merdiven inin çıkın, nerede bir yokuş görürseniz tırmanın.göbek kaslarınızı çalıştırmanın en iyi yollarıdır bunlar.yere uzanın ve mekik çekin.sık sık yerden birşeyler toplayın.yere eğilin ve doğrulun.göbeğinize streç film sarın ve öyle egzersiz yapın ! göbek yağlarınızı eritmekte oldukça faydalı bir yoldur bu.

Göbek gizlemek için püf noktaları !

Elbiseler

Göbek ve basen bölgenizdeki fazlalıkları gizlemek için kıyafet dolabınızda elbiselere yer açmanızı öneriyorum.

Göğüs bölümü detaylı, bileklere kadar uzanan 2010 yaz modasının en popüler trendlerinde uzun elbiseler tercih edebilirsiniz. Vücudu sarmayan, tek renk ya da küçük desenli elbiseler sizin için uygun olacaktır. Elbise seçiminizde göğüs altında daralan modellerden uzak durmanızda fayda vardır, aksi halde göbeğinizin ve basenlerinizin daha belirgin durmasına neden olacaktır.

Diz hizasında ya da mini elbiseler giymek istiyorsanız; model seçiminde bel bölümü korsaj kemer kullanımına uygun, etek bölümü hafif bol kesimli elbiseler uygun olacaktır. Korsaj kemerler göbeğinizin daha sıkı görünmenizi sağlarken, toplamda dengeli bir bütünlük yakalamanız yardımcı olacaktır.

Bluzlar ve Tunikler

Tarzınızda üst parçalar için tunik giymeyi tercih ediyorsanız; basenin hemen altında biten, yumuşak ve uçuşan kumaşlardan üretilmiş, hafif bol kesimli modeller uygun olacaktır.

Bluz giymeyi seviyorsanız; göbeğinizi gizlemek için bel kısmı lastikli modelleri tercih edebilirsiniz. Bu tür bluzlar göbeğinizin daha sıkı görünmesini sağlarken, vücudunuzun daha uzun görünmesine yardımcı olacaktır.

Dolabınızda gömlekler olduğunu belirtmişsiniz; 2010 yaz modasının favori modeli uzun gömleklerle basen ve göbek bölgenizdeki fazlalıkları gizleyebilirsiniz. Uzun gömleklerle günlük hayat için kolayca hazırlayabileceğiniz kombin şöyle olabilir: basen hizasında uzun gömlek, korsaj kemer, boru paça kot pantolon, kemerle aynı renkte dolgu topuklu sandalet…

Pantolonlar

Dar paçalı pantolonlarınızın sayısını, vücut yapınızı göz önünde bulundurarak azaltmanızı öneriyorum. Boru paça kesimli kot pantolonlar basen ve bacakların orantılı görünmesini sağlayacaktır.

Düşük bel pantolonlar uzak durmanız gereken modeller arasında yer alıyor. Hem boyunuzu daha kısa gösterir hem de göbeğinizin belirginleşmesine neden olur. Belin biraz üzerinde ya da yüksek belli pantolon sizin için uygundur.

Ayakkabılar

Bacaklarınızın daha uzun, kalçalarınızın daha dik görünmesi için yüksek topuklu ayakkabılar giymenizi öneriyorum. Spor ve şık giyim tarzına sahip olduğunuz için yüksek topuklu ayakkabılar giymekte zorlanabilirsiniz. Hem kullanım kolaylığı hem de 2010 yaz modasında öne çıkan dolgu topuklu sandaletlere alıcı gözle bakmaya başlayabilirsiniz. Dolgu topuklu sandaletleri uzun elbiseler, kapri pantolon ve eteklerle kombinleyebilirsiniz.

MSN Kadın – Stil Danışmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir