KİLO VERME TÜYOLARI

Kilo vermek zahmettir. Kolaylıkla elde edilmez. Kendi içinde birçok kollara ayrılır ve birçok şeyi de sizin için ister. Kilo verebilmeniz için istekleri bedenin sizden hiç bitmeyecektir. Ama sizin önemli olan yapmanız gereken şey gerekli olan ile gereksiz olanı ayırt edebiliyor ve bunlara göre beslenebiliyor olmanızdır. Bu zamana kadar okuduklarım bu zamana kadar gördüklerimden derlediğim bir maddeler dizim var bunları sözlerle şimdi paylaşıyorum:

* Sıklıkla tüketmiş olduğunuz yağları unutmalısınız. En az 30 gün boyunca alışmanız sürecektir. Ama alıştıktan sonra da önünüze verseler dahi siz kullanmaz olacaksınız. Vücudunuzdaki değişikliği fark edeceksiniz. Ve diyeceksiniz ki hakikaten ben bunları bu zamana kadar nasıl yemişim ve nasıl da tüketmişim diye hayretlerde kalacaksınız.

* Herhangi bir şey fark etmez. Mesela bir mevsim salata var bir de karışık salata var. Bu salatalardan birisi 100 diğeri 150 kalori diyelim. Siz her zaman kalorisi düşük olanı tercih edin bu durumlarda.

* Kalori cetvellerini bilmek! Kalori cetvellerini az çok öğrenmeniz gerek. Bir listesinin çıktısını alın ve kendinizin göz önünde olabilecek bir köşeye asın mesela buzdolabınız olabilir. Bir elma kaç kaloridir bir domates kaç kaloridir kaç gram üzüm kaç kaloridir gibi şeyleri bilmek gerek. Daha bilinçli bir kilo verici olursunuz böylelikle. Yediklerinizin günlük olarak ne kadar kaloriye ulaştığını bilirsiniz.

* Salata soslarından makarna soslarından uzak durun. Onlar makarnanın var olan kalorilerini daha da çok yüksek tutan şeylerdir. Aslında evet lezzetlidir ve bir o kadar da yemesi güzeldir ama kilo vermek istediğini şu dönemlerde onlardan uzak kalmak için sizin en yararlı olanıdır.

* Yemek yedikten sonra yatmamalı! Sakın yapmayın bu hareketi direk olarak kendinize yağ depolamış olursunuz. Yedikleriniz size basenlerde göbek de fazlalık olarak gelir.

* Metabolizmanızı boş bırakmayın! Sıklıkla sağlıklı ve hafif şeyleri ara öğünlerde tüketmeye çalışın. Metabolizmanızı boz bırakmamanız gerekir. Boş bırakırsanız eğer ona göre de metabolizmanız kendini sıkar kasar.

* Süt içmeli! Süt içmeli ve ayrıca süt ürünlerinden de günde 3-4 kere tüketilmelidir. Peynir olsun yoğurt olsun çok güzelce tüketmemiz gereken süt ürünlerinin arasında yer almaktadır. Kemiklerin gelişimi için çok önem kaplar. Ayrıca da gelişim süreçlerinizde sizin çok büyük dostunuzdur.

* Atıştırmalar olmasın! Arabada sürerken telefonda konuşurken televizyon izlerken bilgisayar başında çalışırken gibi atışma alışkanlıklarınızdan kurtulmanız gerekmektedir.

* Müzik dinleyin ve dans edin. Hareket siteminizi güçlendirmek çok iyi olacaktır. Hareket ederek daha da canlı bir sisteminiz olduğunun farkına varacaksınız.

* Diyet içecekler sıfatlı olan tüm şeylerden uzak durmalısınız. Sağlıklı olanlardan ve sağlığınız için gerekli olanlardan tüketmek en güzeli. Var olandan sizin için doğrusunu seçerek ilerlemek gerek.

* Yemeklerinizi yavaş yavaş yiyin. Hızlı yemek çok daha metabolizmanızı zorlayıcı olacaktır.

* Egzersiz yapın. Ve günlük her zaman yaptığınız sabah uyandığınız da ve yatmadan önce olarak yaptığınız hep fix olan egzersiz hareketleriniz olsun. Alışkanlık haline getirmesini öğrenmelisiniz.

Sitenin Meleği.