KİLO VERMENİZDEKİ ENGELLER

Kilo vermek istediğimiz zaman zaman kendimizi kilolarımızla barışık bir halde bulmadığımız dönemler vardır. An gelir ki ben çok güzel bir diyet yapacağım dersiniz ve azimle diyetinize başlarsınız. Bildikleriniz ve bilmediklerinizden ayrıca öğreneceklerinizden haberiniz yoktur ama. Bu nedenle kendinizi her zaman bir kısır döngüde görürsünüz. Kilolarınızdan kurtulmak isterken en çok özveri gösterdiğiniz bir konu iken bu istediğiniz sonuçlar elde edemez durumlara gelebilir ve kendinizi sıkkın bıkkın amacına ulaşamamış bir kadın olarak görebilirsiniz.

O zaman kendinize gelen ve kilolu kalmanıza neden olan sebeplere bakalım bir kere daha incesinden incesine konuşalım bakalım nelermiş bunlar.

Bu diyetinize başlamadan önce kendinizi çok farklı diyetlerle haşır neşir ettiyseniz. Yani mideniz sersemleşmiş olabilir. Kabullenmesi uzun sürebilir. Farklı farklı gelen bu diyetler bedeninizde bir mekanizma oluşturmuş ve bundan dolayı hemen algılayamıyor bir engel yaratıyor olabilir.

Kendinizi aç bırakarak zayıflama çabalarında olmak da bu sorunlar arasında yer almaktadır. Bu aslında büyük bir engeldir. Çoğu kadın yemek yemeyerek kilo vermeye çalışır. Ama aslında bu bir kilo vermek girişimi değil elinizde var olan sağlığınızı çöpe atma girişimidir. Yemek yememek demek büyük bir tehlikeye kendiniz atmanızdır.

Düzenli olarak spor yapmamak ve sporlara zaman zaman ara vererek devam ettirmek. Bu durum size ancak ki bedeninizde yorgunluklara ve bitkinliklere sebep olacaktır. Düzensiz bir spor demek düzensiz de bir şekilde fayda görememek demektir.

Uyku da düzen yakalayamamak. Düzensiz uykuda düzensiz olarak yağ depolanmasına karışık gelir. Kimi geceler az uyumak kimi zaman çok uyumak gibi durumlarda karşılaşırsınız. Bu duruma engel olmak için belirli saat aralıkları oluşturmak da fayda var demek istiyorum.

Kendinizi negatif hissetme ve bu yönde ilerleme. Kendinizi hep bir umutsuzluk diyarına görmek ve bu yol da ilerlemek. Bu kilo vereceğiniz varsa da veremezsiniz böylelikle. Bu duruma da bir çözüm bulmalısınız. Ve kendinizi zihninizde var olan tüm virüsleri yani negatif olanları temizleyin. Onlar gitmeden siz kendinizde iyi bir kilo verme süreci oluşturamazsınız. Moral inanç çok önemlidir. Bunlar olmazsa büyük eksiklikler yaşarsınız.

Sitenin Meleği.