Nescafe Zayıflatır Mı?

FreeImageWorks.comNescafe diye genellediğimiz ama normalde granül kahve olarak adlandırılan kahveler zayıflatır mı, zayıflamak için yeşil çay ve kahve içilir mi, çay ve kahve zayıflatır mı gibi pek çok farklı soru ile karşılaşıyoruz. Genellikle evet diyorduk. Yeşil çay ve kahve kilo verdiriyor bunu biliyoruz ancak yapılan en son bilimsel araştırmalar bu bilgimizi daha da pekiştiriyor. Yeşil çay ve kafeinli içeceklerden olan kahve kesinlikle kilo vermeye fazlası ile yardımcı oluyor.

American Journal of Clinical Nutririon adlı klinik beslenme dergisinin yaptığı araştırmada çayın mucize zayıflatıcı özelliği kanıtlandı.

Amerika Birleşik Devletleri Çay Konseyi’nin desteklediği bu araştırmaya göre; yeşil, oolong ve beyaz çayın içerisindeki kateşin maddesi ve kafein, enerji tüketimine ve yağ oksidasyonuna yardımcı oluyor. Bu harika iki birleşim ise kilo vermeyi kolaylaştırıyor.

2009 yılında yapılan bir başka araştırmada diyet listelerinde yeşil çayı ve kafeini daha fazla tüketen insanların 12 hafta boyunca daha hızlı ve fazla kilo verdiği gözlenmlenmiş.

2011 yılında çay ve ayrıca kahve üzerinde yapılan bir diğer araştırmada ise kateşin yönünden zengin çayların 24 saat boyunca yaklaşık 100 kalori yakmaya destek olduğu da kanıtlanmış.

Benim tavsiyem az yağlı, tercihen yarım yağlı ya da tamamen yağsız sütün içine bir tatlı kaşığı granül kahve ekleyin ve bu kahveyi sabah aç karnına için. Farkını birkaç haftada göreceksiniz. Ayrıca her gün şekersiz Türk kahvesi de içebilirsiniz.

Diyet yaparken destekçi olması amacıyla her gün 1 ya da 2 kupa yeşil çay da içmelisiniz. Yüksek tansiyon hastası değilseniz ve böbrekleriniz de sağlıklı ise yeşil çayı tavsiye ederim. Şayet hastalığınız varsa lütfen içmeyin. Sağlık sorunu yaşamanız olasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir