Yüzerek Zayıflamak Mümkün ve Kolay

Yüzmek en güzel spordur. Yüzmeyi biliyorsanız eğer en sevkli sporunuzu da yapmaya %50 olarak adım tamamlanmıştır. Bu durumda sizin yapmanız gereken sporlarınızı yüzmeden yana kullanmak. Yüzmeyi bilmek ve sadece yaz geldiğinde tatilde ya da havuzlarda zevk için yüzmekten ayrı şekilde spor bazında yapmaya başlamalısınız. Sporunuz haline gelmeli düzen almalı düzenli olarak yapılmalıdır. Kendinizi ve bedeninizi buna alıştırmalısınız. Daha da çevik daha da sıkı bir vücudunuz olacak bunu kısa zamanda fark edeceksiniz.

Var olan fazla kilolarınızdan kurtulacak ve diyet çözümlerinizle beraber sporunuz bir bütün olduğunda hayallerinize kavuşacaksınız.

Sporla daha da çok zihniniz açık olacak ve güne her zaman daha dinç uyanacaksınız. Beden kendisi iin enerjisini almış olacak kendisini yenilemiş olacak. Siz zamanla da farkında olmadan değişmeye gelişmeye başlayacaksınız. Çevrenizdekilerden gelen gerek yorumlardan gerekse de tartışmalardan bunu anlayacaksınız.

Çevrenizdekiler size bunu formülünü soracaktırlar. Hemen söyleyin. Hemen sizin gibi yüzmeye başlasınlar. Çünkü hem beden sağlığı hem de zihin sağlığı için bir doping gibidir. Muhteşem bir şeydir. Ben çok yararlarını okuyor araştırıyorum ama yüzemiyorum. Su korkum var küçüklükten gelen o yüzden çevreme çok öneriyorum.

Anneler! Babalar!

Çocuklarınıza küçük yaşta yüzme eğitimleri aldırın ve yüzmeyi spor halinde hayatlarında bir yer edinmesi için çaba sarf edin. Pişman olmayacaksınız. İlerde çocuklarınız size çok dua edecek ve mutlu olacaklar böyle bir sporla küçüklükten bu yana dek beraber olduklarından dolayı.

– Fazla kilolardan kurtulmanızı sağlar.
– Yağlarınızı eritmede yardımcıdır.
– Kan dolaşımını hızlandırır.
– Bedensel olarak şekil sağlar.
– Zihin sağlığınızı güçlendirir kuvvetlendirir.
– Kendinizi daha dinç hissedersiniz.
– Sabahları daha da bedensel olarak dingin uyanırsınız uyanmaya başlarsınız.
– Çevrenizden fark edilir derecelerde yorumlar alırsınız.

Ne zaman yapmalı?

– Hafta sonları olabilir.
– Evinizin havuzu varsa her akşam ya da her sabah olabilir.
– Bu imkânlarınızda yoksa iş yerinizdeyken öğle aralarında yüzebilirsiniz.
– İmkânlarınızı iyiye kullanın ve düşünün. Bunu siz yaratın.

Sitenin Meleği.