ZAYIFLATAN HAREKETLER

Zayıflamak demek sadece diyetle kendinizi sınırlandırmak demek değildir. Zayıflamak demek buna karar vermek demek; hayatınızda bir adım atmaktır ve bu adımda hayatınızı her anlamda değiştirmektir. Zayıflamak için hayatınızdaki şeyleri hareketlendirmelisiniz. Bununla başlayabilirsiniz. Bazı kadınlar hiç diyet yapmadan sade yediklerine dikkat ederek ve bununla beraber de güzelce hareket sistemlerini en üst seviyelere kadar taşıyarak fazlalıklarını atıyorlar.

Peki ya sizler ne yapıyorsunuz? Kendiniz hangi kesime koyuyorsunuz? Sadece diyete kendini verip sadece diyetle kilo verip daha sonra bir dönem geçtiğinde aksine o kiloları da geri alanlardan mısınız?

O zaman düşünmeniz gerek. Elbette ki bir diyet programınız olabilir ve diyetinize vermiş olduğunuz sadakat önemlidir.

Fakat diyet yapmak diyete bağlı olmak da bedenin isteklerini bir yer de karşılayamaz hale gelirler. Beden, spor ister hareket ister ve her anlamda bir değişiklik ister. Kilo vermek için uygun bir ortam ister. Bunları da sizin sağlamanız gerekmektedir.

– Diyetlerinizde hareket etmek için elinizden gelen her şeyi yapmalısınız. Gün içersinde ev içinde bahçe park ya da bir başka etkinlikte yürümeler koşmalar olmalıdır.

– Ev içinde istediğiniz ya da kalkıp almanız gereken bir şey olduğunda sakın ha sakın bir başkasına eşinize çocuğunuza buyur etmeden kendiniz kalkıp almalı ve uygulamalısınız. Sizin hareket etmeniz ve kendiişlerinizi öncelikle kendiniz yapmayı öğrenmiş olmanız gerekmektedir.

– Uyku düzenlerinize dikkat etmelisiniz. Her zaman sabah 7 de kalkın demek elbette doğru olmaz. Ama elinizden geldiğince sabah saat 9 da kahvaltı yapmış olmaya çalışmalısınız. Bununla beraberde sabah yine saat 9 a kadar spor işlemleri yapılmış olmalıdır.
– Aşırı yemek yeme istek ve alışkanlıklarınızdan kurtulmaya çalışmalısınız.

– Zayıflatan hareketler boyutunda tüm bu maddeleri göz önüne almak ve tüm bu maddelerden daha da fazlası şeklinde özveride bulunmak zorundasınız.

Sitenin Meleği.